Jak wiązać buty górskie i hikingowe? Prawidłowe techniki

Jak wiązać buty górskie i hikingowe? Prawidłowe techniki

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na spokojną wędrówkę, ciężką przeprawę przez las lub w trudne, górskie tereny, Twoje buty górskie oraz hikingowe muszą być odpowiednio zasznurowane. Istnieje kilka cennych wskazówek, dotyczących właściwego sznurowania, dzięki którym marsz będzie wydajniejszy i bardziej komfortowy.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na spokojną wędrówkę, ciężką przeprawę przez las lub w trudne, górskie tereny, Twoje buty górskie oraz hikingowe muszą być odpowiednio zasznurowane. Istnieje kilka cennych wskazówek, dotyczących właściwego sznurowania, dzięki którym marsz będzie wydajniejszy i bardziej komfortowy. Przedstawiamy 3 różne sposoby sznurowania butów hikingowych oraz górskich. Część z nich stworzono z myślą o powierzchni, po której będziesz się poruszać, a część wpłynie na  zmniejszenie nacisku na stopę – co jest kluczowe podczas trudniejszych i dłuższych wypraw.

Zmniejszenie nacisku na górną część stopy

 

 

Jeśli masz wysokie podbicie lub zwyczajnie odczuwasz ból w górnej części stopy, ten rodzaj sznurowania jest przeznaczony dla Ciebie. Prezentowana technika wiązania butów górskich i hikingowych sprawdzi się w czasie długich zejść, kiedy w napinasz stopę wewnątrz buta. Pamiętaj, że „okienko” możesz przesunąć o jedno oczko w dół, jeśli nacisk na Twoją stopę znajduje się w tym obszarze.

Blokada pięty

 

 

To idealna technika dla osób, którym pięty wyślizgują się z butów oraz dla mających skłonność do powstawania pęcherzy. Sprawdzi się również, gdy po prostu potrzebujesz dodatkowej ochrony podczas przemieszczania się na górskich szlakach zarówno pod górkę jak i w dół, kiedy to pięta poddawana jest działaniu dużych sił. Warto zaznaczyć, że po takim  wiązaniu butów górskich i hikingowych ich zdejmowanie może być nieco utrudnione, ponieważ wymaga to odpowiedniego poluzowania sznurowadeł na całej długości buta.

Sznurowanie równoległe

 

 

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak wiązać buty górskie i hikingowe to mamy dla Ciebie wersję alternatywną dla techniki nr 1. Jej zadaniem jest usunięcie nacisku z górnej części stopy. Ten problem może pojawiać się zwłaszcza gdy na wyprawę zabierasz nowe, nierozchodzone buty. Chociaż mamy nadzieję, że w obuwiu Merrell ten problem nie będzie Cię dotyczył.

Jeśli znasz technikę, której nie wskazaliśmy, a sprawdza się u Ciebie – koniecznie daj nam znać na Facebooku lub Instagramie!