Buty wysokie

1 elementu

na stronę

1 elementu

na stronę

Damskie buty z cholewką za kostkę — jakie wybrać?

Dlaczego warto mieć w szafie hikingowe wysokie obuwie? W niższych partiach gór lepiej nosić lżejsze buty. Zapewniają odpowiednią ochronę na nierównościach, a jednocześnie ich podeszwa jest bardziej elastyczna niż ta, którą mają modele trekkingowe damskie. Hikingowe buty górskie wysokie świetnie sprawdzają się nie tylko podczas marszu po lesie, lecz także w mieście. Osoby, które przemierzają długie trasy pieszo, z pewnością docenią komfort, jaki oferują. 

Buty wysokie Merrell to zaawansowana konstrukcja, która zapewnia naturalne ułożenie stopy w bucie. Cholewka za kostkę stabilizuje staw, ale jednocześnie nie ogranicza ruchów. W obuwiu przeznaczonym do hikingu bardzo istotną rolę odgrywa konstrukcja podeszwy. 

Wysokie buty hikingowe technologie, które wspierają komfort

Systemy amortyzacji i stabilizacji w wysokich modelach dla kobiet pozwalają na dopasowanie profilu buta do anatomicznej budowy stopy. Dzięki technologii Kinetic Fit™ wkładka wewnętrzna idealnie dopasowuje się do kształtu stopy. Wewnątrz ukryta jest poduszka powietrzna Merrell® Air Cushion dla optymalnej amortyzacji pod piętą. Efekt wydajnego tłumienia energii z uderzania o podłoże zapewnia warstwa elastycznej pianki EVA. 

Zewnętrzna podeszwa wysokich butów hikingowych jest antypoślizgowa, aby zapewnić stabilność stąpania po różnych rodzajach nawierzchni. Ponadto jej elastyczność pozwala na swobodny ruch na każdym etapie stąpania. Taka konstrukcja chroni stopę na trasach leśnych, dzikich bezdrożach i w niskich partiach górskich. 

Cholewki wysokich butów Merrell wykonane są z materiałów wyposażonych w membranę M-Select™ DRY, która zapewnia pełną oddychalność, jednocześnie chroniąc stopę przed wilgocią z zewnątrz.