Buty wysokie

1 elementu

na stronę

1 elementu

na stronę

Dobra stabilizacja w butach hikingowych

Przy uprawianiu każdej aktywności sportowej podstawowym elementem wyposażenia zawsze będą buty. Podczas gdy wybór odzieży do biegania lub do hikingu stanowi sprawę drugorzędną, dobrze dobrane obuwie jest kluczowe.

Dla osób, które poruszają się po trudnym terenie, najważniejszą kwestią będzie stabilizacja stopy. Z tego powodu naturalnym wyborem będą buty wysokie, powyżej kostki. To właśnie wyższa cholewka stabilizuje staw skokowy, a co za tym idzie – znacznie ogranicza ryzyko kontuzji.

Wysokie buty chronią przed przedostawaniem się błota, śniegu i drobnych kamieni, a także przed wilgocią. Dobre zabezpieczenie przed tym ostatnim czynnikiem stanowi wodoodporna membrana. Ma porowatą strukturę, dzięki czemu zabezpiecza przed przenikaniem wilgoci, a jednocześnie zapewnia stopie dobrą wentylację.

Uniwersalne buty hikingowe

Co ważne, wysokie buty męskie są obuwiem uniwersalnym. Nadają się nie tylko do wędrówki po trudnym terenie. Świetnie sprawdzą się też na mniej wymagających szlakach. Do najważniejszych zalet wysokich butów męskich zalicza się stabilizację stopy oraz amortyzację, którą zapewnia  m.in. poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell® Air Cushion

Podeszwa zewnętrzna Vibram ® TC5+ zastosowana w niektórych butach Merrell umożliwia zachowanie dobrej przyczepności do podłoża niezależnie od warunków pogodowych. Poza tym, buty wysokie męskie zabezpieczają stopy przed wodą i wilgocią z zewnątrz.

Specjalistyczne wysokie obuwie męskie

Specyficzną grupę męskich butów wysokich stanowi tzw. obuwie taktyczne. To szczególnie wytrzymałe modele, przeznaczone dla osób poruszających się w wymagających warunkach. Cechą charakterystyczną tego rodzaju wysokich butów jest położenie największego nacisku na trwałość i wytrzymałość, przy jednoczesnym zachowaniu wygody i komfortu użytkowania. W obuwiu Merrell gwarantuje to m.in. wkładka z technologią Kinetic Fit™ BASE i podeszwa środkowa z pianki EVA. Są one zintegrowane ze sobą, aby zapewnić jeszcze lepsze dopasowanie do stopy.

Wysokie obuwie taktyczne posiada również wzmocnienia m.in. w miejscu pięty i palców, a także łuku stopy, co zapewnia bezpieczeństwo i stabilność. Niektóre z wysokich męskich butów taktycznych mają również zabezpieczenie przed porażeniem elektrycznym.