Sandały

1 elementu

na stronę
CEDRUS CONVERT 3
CEDRUS CONVERT 3
Już od 279,00 zł Normalna cena 349,00 zł
Kup teraz

1 elementu

na stronę

Sandały sportowe na spacery i trudniejsze wyprawy za miasto

Sandały bardzo dobrze sprawdzają się w czasie letnich podróży, spacerów po mieście czy plaży lub na łatwiejszych szlakach turystycznych. Ich zaletą jest bardzo duża przewiewność i komfort podczas wędrówki.

 

Przed wyborem sportowych sandałów warto zwrócić uwagę na dwie najistotniejsze kwestie:

  • rozmiar – dobrze dobrany but powinien być nieco dłuższy i szerszy od stopy. Jeśli sandały sportowe okażą się zbyt małe, wówczas wystające poza ich obręb palce będą narażone na uderzenia o podłoże czy kamienie. 
  • materiał wykonania – paski zrobione z naturalnej skóry zapewniają duży komfort użytkowania i mniejsze ryzyko otarć. Ich minusem jest jednak słaba odporność na wilgoć i wodę. Dlatego do spacerów nad wodą lepiej nadają się sandały z szybkoschnącego tworzywa syntetycznego.

Inne kwestie ważne przy wyborze sandałów sportowych

Sandały sportowe, zwłaszcza typu trekkingowego, powinny charakteryzować się dobrą amortyzacją. W niektórych modelach sandałów marki Merrell zapewnia ją poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell® Air Cushion. Dla zwiększenia komfortu podeszwa środkowa w wielu sandałach sportowych jest wykonana z pianki EVA. 

 

Warto pamiętać, że nie wszystkie sandały nadają się nawet na najprostszy szlak górski. Należy sprawdzać informacje podawane przez producentów, czy dany model obuwia jest sportowy, czy casualowy.