Bieganie

Produkty 4

na stronę
MTL LONG SKY
MTL LONG SKY
Już od 439,00 zł Normalna cena 619,00 zł
Kup teraz
MTL LONG SKY
MTL LONG SKY
Już od 439,00 zł Normalna cena 619,00 zł
Kup teraz
LONG SKY SEWN
LONG SKY SEWN
Już od 439,00 zł Normalna cena 649,00 zł
Kup teraz
LONG SKY SEWN
LONG SKY SEWN
Już od 439,00 zł Normalna cena 649,00 zł
Kup teraz

Produkty 4

na stronę

Damskie buty do biegów terenowych – co je wyróżnia?

Biegi terenowe wymagają odpowiedniego przygotowania sprzętowego. Buty trailowe są niezbędne, aby sprostać wymaganiom, jakie stawia skomplikowana trasa. Do cech, jakimi powinno wyróżniać się obuwie do biegów terenowych, zalicza się stabilizacja stopy i ochrona na zróżnicowanym podłożu. Niezbędna jest zatem odpowiednio zbudowana podeszwa, która zapewni bezpieczny bieg i amortyzację wstrząsów podczas uderzeń o twarde podłoże. Buty do biegania trailowe dla kobiet mające podeszwę zewnętrzną Vibram® MegaGrip o wyjątkowej wytrzymałości, gwarantują przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, są więc idealnie dopasowane do specyfiki tras biegów terenowych. Podeszwa wewnętrzna wykonana z elastycznej pianki EVA pozwala stopie pewnie i stabilnie poruszać się w bucie.

 

Buty do biegów terenowych Merrell o konstrukcji Barefoot o zerowym dropie to modele, w których stopy układają się w najbardziej naturalny sposób. Podeszwa o zwiększonej elastyczności pozwala na doskonałe dopasowanie buta do stopy przy każdym ruchu. Zastosowane wzmocnienie wokół pięty zapewnia odpowiednią stabilizację stawu, co jest niezwykle ważne podczas biegów w terenie. 

Buty trailowe damskie – stworzone do treningów w terenie

Antypoślizgowa podeszwa i pełna stabilizacja stopy to nie wszystko, co buty trailowe mają do zaoferowania biegaczom. Wśród tego typu obuwia modele dla siebie znajdą również weganki. Materiały, z jakich wykonano wewnętrzne wkładki i cholewki damskich butów trailowych, zapewniają komfort podczas wzmożonego wysiłku. Zastosowanie technologii antybakteryjnych i wspierających prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz buta sprawia, że biegacz czuje się komfortowo nawet po wielogodzinnym treningu. Oprócz tego modele obuwia do biegów terenowych wyróżniają się ciekawą, sportową kolorystyką.