Treningowe

1 elementu

na stronę
VAPOR GLOVE 4
VAPOR GLOVE 4
Już od 299,00 zł Normalna cena 449,00 zł
Kup teraz

1 elementu

na stronę

Buty treningowe damskie – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Obuwie treningowe damskie zapewnia komfort podczas ćwiczeń. Buty do treningu mogą mieć dużą lub niewielką amortyzację, w zależności od preferencji użytkownika. To obuwie, które sprawdzi się podczas joggingu w mieście, jak i różnego typu treningów na siłowni. 

Buty treningowe zapewniają wygodę dostosowując się do ruchu stóp podczas zróżnicowanych ćwiczeń. Stanowią wsparcie i pozwalają prawidłowo wykonywać ulubioną aktywność sportową. Buty treningowe mogą mieć różny stopień amortyzacji, ale w ofercie Merrell znajdują się przede wszystkim buty typu barefoot, które zapewniają bardzo dobry kontakt z podłożem. Odpowiednio dobrane damskie obuwie treningowe potrafi wpłynąć pozytywnie na wyniki osiągane w trakcie  aktywności. 

Jak zbudowane są damskie buty do treningu?

Minimalistyczne buty treningowe damskie Merrell zbudowano tak, aby ich barefootowa konstrukcja zapewniała możliwie najbardziej naturalną pracę stóp –  zupełnie jak podczas chodzenia boso. Zerowy drop, czyli brak spadku pomiędzy piętą a śródstopiem, pozwala na dobry kontakt stopy z podłożem. Minimalistyczne modele treningowe często są wyposażone w niewielką amortyzację, co zwiększa komfort, bez utraty korzyści płynących z ich konstrukcji.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę treningową mogą czuć się lepiej w butach z większym dropem oraz amortyzacją. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na modele butów treningowych z technologią PORON® Vive®, która zapewnia lekką amortyzację, tłumi wstrząsy oraz zwraca część energii wkładanej w poruszanie się. 

Dobrą trakcję podczas treningu uzyskasz w modelach obuwia z odpowiednią podeszwą zewnętrzną – tutaj z pomocą nadciąga pełna gama podeszw VIBRAM® o różnym stopniu przyczepności i trwałości. 

Wybierając swoje pierwsze buty treningowe, warto też zwrócić uwagę na to, czy cholewka i wyściółka buta są wykonane z materiałów oddychających. Na pewno wpłynie to na zwiększenie komfortu podczas wyczerpującego treningu.