Treningowe

Produkty 6

na stronę
VAPOR GLOVE 4
VAPOR GLOVE 4
Już od 319,00 zł Normalna cena 449,00 zł
Kup teraz
MOVE GLOVE
MOVE GLOVE
Już od 479,00 zł
Kup teraz
MOVE GLOVE
MOVE GLOVE
Już od 479,00 zł
Kup teraz
TRAIL GLOVE 5
TRAIL GLOVE 5
Już od 479,00 zł
Kup teraz
BARE ACCESS XTR
BARE ACCESS XTR
Już od 349,00 zł Normalna cena 439,00 zł
Kup teraz

Produkty 6

na stronę

Buty treningowe damskie – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Obuwie treningowe damskie zapewnia komfort podczas ćwiczeń. Buty do treningu mogą mieć dużą lub niewielką amortyzację, w zależności od preferencji użytkownika. To obuwie, które sprawdzi się podczas joggingu w mieście, jak i różnego typu treningów na siłowni. 

Buty treningowe zapewniają wygodę dostosowując się do ruchu stóp podczas zróżnicowanych ćwiczeń. Stanowią wsparcie i pozwalają prawidłowo wykonywać ulubioną aktywność sportową. Buty treningowe mogą mieć różny stopień amortyzacji, ale w ofercie Merrell znajdują się przede wszystkim buty typu barefoot, które zapewniają bardzo dobry kontakt z podłożem. Odpowiednio dobrane damskie obuwie treningowe potrafi wpłynąć pozytywnie na wyniki osiągane w trakcie  aktywności. 

Jak zbudowane są damskie buty do treningu?

Minimalistyczne buty treningowe damskie Merrell zbudowano tak, aby ich barefootowa konstrukcja zapewniała możliwie najbardziej naturalną pracę stóp –  zupełnie jak podczas chodzenia boso. Zerowy drop, czyli brak spadku pomiędzy piętą a śródstopiem, pozwala na dobry kontakt stopy z podłożem. Minimalistyczne modele treningowe często są wyposażone w niewielką amortyzację, co zwiększa komfort, bez utraty korzyści płynących z ich konstrukcji.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę treningową mogą czuć się lepiej w butach z większym dropem oraz amortyzacją. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na modele butów treningowych z technologią PORON® Vive®, która zapewnia lekką amortyzację, tłumi wstrząsy oraz zwraca część energii wkładanej w poruszanie się. 

Dobrą trakcję podczas treningu uzyskasz w modelach obuwia z odpowiednią podeszwą zewnętrzną – tutaj z pomocą nadciąga pełna gama podeszw VIBRAM® o różnym stopniu przyczepności i trwałości. 

Wybierając swoje pierwsze buty treningowe, warto też zwrócić uwagę na to, czy cholewka i wyściółka buta są wykonane z materiałów oddychających. Na pewno wpłynie to na zwiększenie komfortu podczas wyczerpującego treningu.